Starostlivosť o balkónové kvety

Balkónová záhrada sa na prvý pohľad môže zdať jednoduchá na údržbu, predsa len máte malú vonkajšiu plochu a zopár rastlín v kvetináčoch. Avšak vytvorenie krásnej balkónovej záhrady so sebou prináša aj výzvy.

  • Ktoré kvety vybrať podľa množstva svetla na balkóne?
  • Udrží balkón váhu kvetináčov a ich obsahu?
  • Ako zalievať kvety?
  • Čo s kvetmi keď príde zimné obdobie?
  • Čo sa stane, keď príde zima?

V našom článku sa dozviete viac o pestovaní krásnej balkónovej záhrady a aj to, ako premeniť malý priestor na svoj vlastný mestský raj. 

Starostlivosť o záhradné rastliny na balkóne

Polievanie je pre záhradkárov s balkónom zvyčajne výzvou číslo jeden. Neočakávanými sprchami rozhodne nepotešíte suseda pod vami a preto je kvapkový zavlažovací systém najlepší spôsob, ako dať črepníkovým rastlinám to, čo potrebujú. Medzi ďalšie nápady na polievanie balkónových kvetov patrí použitie kapilárnych rohoží alebo odkvapkávacích viečok, ktoré sa pripevňujú k dvojlitrovým plastovým fľašiam.

Keď budete upravovať svoju balkónovú záhradu, zamyslite sa nad nákupom kuchynského kompostéra, aby ste z vašich odrezkov a zvyškov zeleniny mohli urobiť čierne zlato. 

Keď príde zima, musia sa záhradníci s balkónom rozhodnúť, ako alebo či majú rastliny zachrániť. Pre záhradníka s letničkami je zaujímavé každý rok začať s čerstvými rastlinami. Ak sú niektoré z kvetov drahou exotikou, môžete ich zazimovať na slnečnom okne. Trvalky sú odolné a môžu prežiť zimu vo svojich kvetináčoch. Veľké kvetináče s vynikajúcim odtokom sú kľúčom k úspechu.